Kotły na słomę są bardzo istotnym elementem wyposażenia gospodarstwa rolniczego. Dlaczego? Ponieważ słoma jest odpadem produkcyjnym, którego w Polsce powstaje najwięcej. Dlatego prowadząc gospodarstwo rolne, w którym zostaje wiele słomy warto zainwestować w kocioł na słomę 1000 kw.
Jak działają kotły na słomę?
Piec na siano to urządzenie służące do pozyskiwania energii z biomasy, którą jest np. siano czy słoma. Składa się z zabudowanej komory załadowniczej. Na końcu komory umieszczone są specjalne dysze, przez które odprowadzane są spaliny.
Nie wydostają się one jednak bezpośrednio do atmosfery, ale najpierw trafiają do wymiennika rurowego, a z niego do komina. W zależności od potrzeb piec na siano może zostać wyposażony również w dodatkowe urządzenia, takie jak:
– ekonomizer
– multicyklon
Dzięki nim można jeszcze bardziej zredukować emisję spalin a także podnieść wydajność pieca.
Dla kogo piec na biomasę – kocioł 1000kw?
Specjalne piece opalane biomasą świetnie sprawdzą się w gospodarstwie rolnym. W ofercie producenta znajdują się również piece mobilne, które są ładowane belami siana ładowanymi bezpośrednio z ciągnika. C
o można uzyskać za pomocą takiego pieca? Bardzo dużo energii, która może zasilić i ogrzać budynki rolne a nawet mieszkalne.
Energia z biomasy
Pozyskiwanie energii z biomasy za pomocą kotła na słomę 1000 kw, to nie tylko możliwość wtórnego wykorzystania odpadów produkcyjnych, ale także oszczędność finansowa. W kotle na słomę można spalić jednorazowo nawet 8 bel siana, w zależności od gabarytów urządzenia. Nie potrzeba więc ładować ich często, w większych modelach piec na biomasę można załadować trzy razy w ciągu dnia.
Spalanie słomy jest wydajne, efektywne, tanie i zdecydowanie bardziej ekologiczne niż pozyskiwanie energii np. z węgla kopalnego czy gazu. Bilans emocji dwutlenku węgla z pieca na biomasę jest neutralny dla atmosfery, co jest istotne dla gospodarstw zajmujących się ekologiczną produkcją żywności.
Rodzaje biomasy
W piecu na biomasę można spalać nie tylko bele słomy. W zależności od urządzenia i jego specyfikacji, w kotle na słomę 1000 kw można spalać również zrębki, trociny a nawet brykiet.
Kocioł 1000kw i inne kotły na słomę znajdziesz u producenta: http://heyk.pl/kotly-na-slome/