leżaczek dla niemowlaka

Dlaczego warto kupić leżaczek dla niemowlaka?

Każdy świeżo upieczony rodzic doceni chwilę ciszy i spokoju, krótki odpoczynek przy wymagającym niemowlaku pełnym potrzeb jest dla mamy i taty bardzo cenny. Istnieje zasada, by spać wtedy, kiedy śpi twoje dziecko, niestety nie sprawdza się to u wszystkich, a podczas snu naszej pociechy prawdopodobnie jest jeszcze masa innych rzeczy, którymi trzeba się zająć. Czy leżaczek dla niemowlaka, bujacze dla dziecka to gadżety, które mogą pomóc?

Bujaczki i leżaczki dla niemowląt przydatnym gadżetem

Przy obowiązkach i wymaganiach codziennego życia niezastąpioną pomocą mogą okazać się bujaki i leżaki dla dzieci, które zapewnią przynajmniej kilka minut wytchnienia. Leżaczki są bezpiecznym sprzętem, najczęściej wyposażonym w szelki, które uniemożliwią dziecku wypadnięcie.

Dzięki zainstalowanym rozpraszaczom w postaci miękkich i grzechoczących zabawek niemowlak będzie bezpieczny i zajęty, w zależności od charakteru, od kilkunastu minut do kilku godzin. Niektóre leżaki posiadają także funkcje dźwiękowe, dodatkowo stymulując tym zmysły malucha i utrzymując go w dobrym humorze.

Bujaki, podobne w funkcji do leżaków dodatkowo dostarczają, jak nazwa wskazuje, delikatne bujanie, które często jest niezbędne przy dzieciach, które nie potrafią zasnąć inaczej niż przy kołysaniu. Jest to wytchnienie dla rodzicielskich ramion, które niejednokrotnie przez dłuższy fragment dnia musiały nosić niemowlaka w celu uspokojenia go. Znane są przecież maluchy, które reagują płaczem i krzykiem przy każdorazowej próbie odłożenia ich do łóżeczka, bujaki są w takich przypadkach ratunkiem.

Zalety leżaczków i bujaczków dla dzieci

Dodatkową zaletą opisanych sprzętów jest ich mobilność, większość posiada rączkę, za którą można przenieść dziecko siedzące w leżaku bądź bujaku bez konieczności wyjmowania go, co mogłoby się skończyć niezadowoleniem ze strony niemowlaka. Rodzice zatem mogą mieć oko na swojego potomka w dowolnym pomieszczeniu, nie martwiąc się, czy wszystko w porządku.

Warto pamiętać, by co jakiś czas zmieniać w bujakach i leżakach ustawienia i dostępne zabawki, by uniknąć przesycenia i znudzenia, a także zrażenia dziecka, nie chcemy przecież, żeby coś, co miało pomóc, stało się kolejnym zbędnym gratem w koncie pokoju, na które nasze dziecko nie chce nawet spojrzeć, nie mówiąc o bliższym kontakcie. Dlatego cykliczna zmiana wystroju, melodyjki, częstotliwości bujania czy wibracji to zawsze dobra opcja.