fotelik samochodowy do 18 kg

Jak wybrać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Fotelik samochodowy dla malucha

Foteliki samochodowe dla niemowlaka są prawdopodobnie najważniejszym sprzętem, o który należy zadbać, gdy w samochodzie znajduje się noworodek. Nie wydaje się być wzorowym pomysłem zostawienie dziecka śpiącego samotnie na tylnym siedzeniu – generalnie, to jest po prostu nie do przyjęcia, ale z fotelikiem samochodowym dla malucha zmartwienia znikają.

Każdy rodzic dziecka lub niemowlęcia dba o bezpieczeństwo swojego malucha, dlatego też odpowiedni fotelik samochodowy dla niemowlaka jest niezbędny dla jego bezpieczeństwa. Głównym celem fotelika samochodowego jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży pojazdem.

Fotelik samochodowy dla niemowlaka (zobacz) powinien chronić przed poważnymi urazami, jak również przed drobnymi uderzeniami i zadrapaniami podczas jazdy samochodem. Co więcej, jego używanie ma oparcie w przepisach legislacyjnych – z pewnością powinien być używany w ramach określonych praw i wytycznych dostarczonych przez krajową organizację prawną. Pomaga to chronić niemowlę przed urazami lub śmiercią w razie wypadku.

Fotelik to obowiązek

W Polsce dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym do momentu, w którym osiągnie odpowiedni wzrost. Pierwszym krokiem do upewnienia się, że fotelik dla niemowlaka jest zainstalowany prawidłowo i bezpiecznie jest sprawdzenie poprawności mocowania do fotela w samochodzie. Ludzie lubią jeździć swoimi samochodami i kochają swoje dzieci jeszcze bardziej niż swoje samochody.

Aby zapewnić niemowlakowi bezpieczeństwo niekiedy można spotkać się ze specjalnie zaprojektowanymi fotelikami dla niemowlaka przystosowanymi do określonego typu pojazdu. Takie rozwiązanie pozwala na skorzystanie z rozwiązania, które wręcz gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie nieoczekiwanej sytuacji, do której może dojść w trakcie poruszania się samochodem lub innym pojazdem, w którym można zamontować fotelik dla niemowlaka.

W stosowaniu tego typu zabezpieczeń trzeba okazywać konsekwencję – używanie fotelika dla niemowlaka powinno być traktowane na równi z zapięciem pasów bezpieczeństwa – należy je zapinać za każdym razem, gdy korzystamy z samochodu.