przyciemniane szyby

Przyciemnianie szyb i inne sposoby na poprawę wyglądu auta

Wielu miłośników aut sportowych chce, aby ich pojazdy atrakcyjnie się prezentowały. Niektórzy chcą mieć pod maską stożkowy filtr samochodowy, czyli w ich mniemaniu detal wart eksponowania. Wielu ludzi szuka metody jego pokazania.

Przyciemnianie szyb samochodowym sposobem na atrakcyjny wygląd pojazdu

Jedną z nich jest specjalny dedykowany wlot na masce danego samochodu. Wlot takowy ma skrzela i przez niego wyraźnie widać dany gadżet motoryzacyjny. Dla wielu detal tego typu jest czymś o wiele ciekawszym od końcówki tłumika, bo takie końcówki mogą być jedynie ozdobą.

Taka ozdoba daje efekt wizualny, a czasami nawet też ten dźwiękowy, ale to nadal tylko wrażenie, a filtr samochodowy zaliczany do sportowych to faktyczna poprawa osiągów, czyli wpływa na moc osiąganą przez dany silnik. Rzecz jasna produkuje się też filtry o tym efektownym sportowym wyglądzie, które jedynie udają produkt ciekawszy. Takie upiększenia rozpozna fachowiec, ale nie amator o znikomym doświadczeniu.

Często możemy zauważyć też ciemne szyby oraz tylne lampy w autach. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne przyciemnianie szyb samochodowych to nie tylko poprawa wyglądu, to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Efekt wizualny

Samo otworzenie maski i pokazanie tego filtra samochodowego z chromowanymi detalami wiele znaczy, choć w niektórych przypadkach tego typu filtr wraz z końcówką wydechu to jedynie upiększenie dodające rasowego wyglądu. Jednym słowem jest to gadżet motoryzacyjny, który ma wyglądać i ma robić wrażenie na zlotach motoryzacyjnych.

W tego typu przypadkach może być to tylko dodatek do wybitnie ciekawego systemu audio, czyli do zestawu bardzo mocnych głośników samochodowych. Takie sprowadzenie funkcji tych istotnych detali jedynie do wyglądu to dziwna strategia, ale jeśli dany samochód ma wiele tych bardzo dobrych głośników, to i pod maską powinno znaleźć się coś ciekawego, czyli ozdoba, która udaje rozwiązanie rasowe tylko dla wizualnego efektu, bo w niektórych przypadkach tylko o taki efekt chodzi.

Filtr samochodowy i jego współgranie z programem

W czasach obecnych samochody to głównie elektronika, czyli te wszystkie sportowe i komfortowe tryby jazdy dopasowane do osprzętu fabrycznego i dlatego właśnie zmiana filtra samochodowego na ten ładny sportowy i zmiana wydechu musi być połączoną z ingerencją w oprogramowanie.

W wielu przypadkach ta elektroniczna część modyfikacji jest prostą, ale czasami trzeba pisać program na nowo lub wymieniać komputer sterujący silnikiem, czyli to już poważna inwestycja. Może warto zamiast tego na przykład zdecydować się na przyciemnianie szyb w pojeździe. Można zyskać w ten sposób nie tylko atrakcyjność wyglądu, ale też komfort i bezpieczeństwo.