zmywacz do paznokci

Dobre płyny i preparaty do manicure i pedicure.

W kwestii dbałości o paznokcie producenci prześcigają się w oferowaniu płynów i preparatów do manicure i pedicure. Każdą z tych kategorii możemy podzielić na kilka oddzielnych podkategorii. Ma to na celu staranny dobór produktu do potrzeb indywidualnych klientek.

Płyny do paznokci – podział

I tak płyny do manicure i pedicure dzielą się na: płyny do paznokci hybrydowych, płyny do paznokci żelowych, aceton do paznokci, zmywacz do lakieru, płyny do dezynfekcji. Wśród preparatów wyróżnić natomiast możemy przede wszystkim: odżywki do paznokci oraz oliwki do skórek. Do czego służą płyny, a do czego preparaty, opowiemy poniżej.

Płyny do manicure i pedicure – zastosowanie

Płyny do manicure i pedicure służą do usuwania lakierów, zarówno tych zwykłych, jak i hybrydowych oraz żelowych , warstwy dyspersyjnej z paznokci oraz do dezynfekcji powierzchni paznokcia przed wykonaniem kolejnego zabiegu.

Są niezbędnym wyposażeniem salonów kosmetycznych, a także mają szerokie zastosowanie w użytku indywidualnym. Z ich pomocą z łatwością usuniemy stare warstwy lakieru, by szybko cieszyć się nowym pokryciem. Rodzaje płynów dostosowane są do formuły lakieru, który mają skutecznie usunąć. I tak płyny do paznokci hybrydowych posiadają specjalny rozpuszczalnik, dzięki któremu pokonują niezawodnie kolejne warstwy lakieru.

Płyny do paznokci żelowych mają dwojakie zastosowanie. Dzięki temu, że są delikatne dla skóry, mogą być użyte przez osoby wrażliwe zarówno przed nałożeniem lakieru, jak i po wykonaniu manicure. Aceton kosmetyczny choć zniechęca zapachem jest specjalnie oczyszczony, a często także wzbogacony substancjami pielęgnującymi i witaminami.

Uznany za najsilniejszy i najczystszy środek do usuwania lakierów (także hybrydowych) jest łatwo dostępny w drogeriach i internecie, przy czym jego cena jest niska (około 15 zł za 1000 ml). Ważne są tu także płyny do dezynfekcji zapewniającej dłoniom i stopom odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Płyn taki kupić możemy już za 10 zł, by przystąpić do zabiegu w sterylnych warunkach.

Odżywki do paznokci, oliwki i olejki do skórek

By odpowiednio zadbać o płytkę paznokcia nie możemy zapomnieć o odżywkach. Spośród wielu z nich możemy wybrać: nawilżające, wzmacniające, wybielające, odżywiające. Poza tym odżywki mogą przyspieszyć wzrost paznokci, zapobiec ich rozdwajaniu i łamliwości.

Są łatwo dostępne i niedrogie. Aby nasz manicure i pedicure był kompletny dodajmy do nich oliwkę do skórek. Jej celem jest intensywna pielęgnacja skóry wokół paznokci. Oliwki mają właściwości nawilżające, zmiękczają skórki, a jednocześnie utrzymują je w odpowiednim stanie.