zdrowe produkty żywnościowe

Zdrowa żywność to podstawa

Zdrowie stanowi najcenniejszą wartość, jaką posiadamy. Aby je zachować jak najdłużej, nieodzowne jest zwracanie uwagi na codzienny sposób odżywiania. Nasz organizm zachowa dobrą kondycję tylko wtedy, gdy dostarczymy mu odpowiednich ilości witamin, minerałów i niezbędnych składników odżywczych.

Zdrowa żywność, to nie problem

Obecnie zdrowa żywność jest powszechnie dostępna. Rośnie liczba sklep, które w swoim asortymencie oferują bardzo urozmaicone produkty i to w rozsądnych cenach. Zwiększa się też liczba chętnych na żywność, która korzystnie wpływa na naszą kondycję.

Żywność dla osób aktywnych

Jakość żywności jest szczególnie istotna dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz dla tych, którzy chcą zachować odpowiednią sylwetkę, sprawność fizyczną i dobre samopoczucie.

Aby zachować dobrą kondycję do późnych lat należy zwracać uwagę na jakość produktów, które spożywamy i dokonywać właściwych wyborów.

Dokonuj mądrych wyborów

Jeżeli stosujemy w nadmiarze sól kamienną, możemy się spodziewać podwyższonego ciśnienia. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest używanie soli himalajskiej, która posiada 84 ważne dla naszego organizmu minerały.

Źródłem nadwagi i otyłości jest biały cukier. Czy nie lepiej zastąpić go słodzikiem naturalnym o nazwie stewia, który jest słodszy od cukru i posiada niewiele kalorii?

Warto też w swoim jadłospisie uwzględniać siemię lniane, które wspomaga nasz układ pokarmowy i jest źródłem cennego błonnika. Słodkie daktyle uzupełnią nasz organizm żelazem, gdyż posiadają w sobie jego spore pokłady. Bardzo cenne są też nasiona chia bogate w kwasy omega-3.

Żywność dla sportowców

Wszystkie wymienione powyżej produkty żywnościowe, to nie tylko świetne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie ale także dla osób zajmujących się sportem zawodowo. Żywność dla sportowców powinna zawierać dodatkowe porcje minerałów, witamin i różnych składników odżywczych.

Dobrym przykładem mogą być plastry suszonej wołowiny, które jako przekąska będą zdrowym źródłem białka, albo pancakes, przysmak białkowy na śniadanie. W czasach, gdy zewsząd otacza nas GMO oraz sztuczne dodatki , rujnujące nasz organizm, zdrowa żywność powinna być podstawą naszego życia.

Przykładowe zdrowe produkty żywnościowe znajdziesz w sklepie z suplementami: https://strefamocy.pl/pl/145-zywnosc-dla-sportowcow