Podział majątku

Adwokat podział majątku Wrocław

Wraz z wzięciem ślubu powstaje coś takiego jak wspólność majątkowa. Można powiedzieć, że wszystko co do tej pory należało do jednej osoby, staje się własnością również współmałżonka. Chociaż istnieje szereg obwarowań, dzięki czemu nie wszystko stanie się własnością drugiej osoby. Co należy wiedzieć o podziale majątku, jeżeli dochodzi do rozstania/rozwodu pary. Kiedy ustaje wspólność majątkowa?

Czas na rozstanie

Zaraz po tym jak zostanie orzeczony rozwód, przestaje obowiązywać wspólność majątkowa. To co od tej pory zostanie nabyte przez  byłych już małżonków, należy tylko i wyłącznie do nich. Cofnijmy się jeszcze do okresu małżeństwa, kiedy to pewne rzeczy były nabywane wspólnie, jak np. dom.

Podział majątkuJak doprowadzić do podziału takich rzeczy? Komu bardziej należy się owy dom? Adwokat podział majątku Wrocław będzie czuwał nad tym, aby podział majątku został w prawidłowy sposób orzeczony.

Zaraz po tym jak zostanie ogłoszony rozwód, to można wnieść sprawę o uczciwy podział majątku. Niektóre pary jeszcze w trakcie trwania rozprawy rozwodowej wnoszą o to, aby uregulować sprawy związane z majątkiem Każda z tych opcji jest dobra. Ważne, aby dojść do jakiegoś porozumienia.

Nigdy nie jest powiedziane, że dojdzie do podziału pół na pół. Czasem jedna ze stron w sporze może otrzymać znacznie mniejszą część majątku. Decyzję o tym podejmuje zawsze sąd po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów.

Rozdzielność majątkowa

Może zamiast martwić się o to, co jest kogo, warto pomyśleć o czymś takim jak rozdzielność majątkowa. Każdy dobry adwokat podział majątku Wrocław na pewno będzie chciał udzielić w tej kwestii niezbędnych informacji.

Przed ślubem zawierana jest intercyza. Rozdzielność majątkowa może zostać podpisana przed ślubem, jak również w trakcie trwania małżeństwa. Jak sama nazwa wskazuje – dzięki temu będzie wiadome co do kogo należy.

Czy to musi od razu oznaczać fakt, że planujemy się rozstać? Nie. Jednak jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek sytuacji, zawsze znajdzie się odpowiedni papier, który pomoże uregulować kwestię związane z podziałem majątku.