kamień onyks

Onyx – kamień dekoracyjny do różnych wnętrz

Onyx uważany jest za jeden z kamieni luksusowych używany .m.in. do aranżacji wystroju wnętrz. Ten rodzaj kamienia jest dość rzadko spotykany, jednak jego występowanie potwierdzono w takich krajach jak Turcja, Egipt, Pakistan czy Meksyk.

Onyx kamień – właściwości

Onyx bianco charakteryzuje się jasną barwą i dużą przepuszczalnością światła. Wyglądem zbliżony jest do marmuru. Posiada podobną żyłkowatą powierzchnię i daje niesamowity efekt wizualny. Jego właściwości przepuszczania światła, dają efekt wielobarwnego kamienia. Dlatego wybierany jest jako centralny element pomieszczenia.

Warto instalując go na ścianie, pomyśleć o dodatkowym podświetleniu. Zapewni piękny efekt wizualny. Dodatkowym atutem jest szeroka gama kolorystyczna tego materiału. Od ciepłych beżów, po intensywne zielenie. Dlatego wykorzystywany jest przede wszystkim jako kamień dekoracyjny również ze względu na jego delikatność.

Nie nadaje się przez to na materiał, wykorzystywany na blaty robocze, czy kuchenne. Onyx dedykowany jest do wykończenia wnętrz. Ponieważ kamień ten odporny jest na działanie wysokich temperatur, natomiast źle znosi mrozy.

Zastosowanie Onyxu

W jaki sposób można więc wykorzystać ten kamień? Ze względu na swoje właściwości, sprawdzi się idealnie jako podświetlany element na ścianę. Dzięki takiemu zabiegowi naturalne mozaiki nabierają nowego wyglądu , a ściana staje się mocnym punktem wystroju. Zmienia się ekspozycja kolorów, przez co wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru.

Mimo, że materiał ten nie nadaje się na blaty, sprawdzi się jako obudowa kominka czy w łazience w formie płytek lub mozaiki.  Wysoka cena onyxu nie zraża do siebie nabywców,ponieważ bardzo często wykorzystywany jest w biurach, restauracjach czy też hotelach, związane jest to z jego luksusowym wyglądem, który w elegancki sposób podkreśla wnętrze.

Dodatkowo, przy aranżacji wnętrza, idealnie łączy się z granitem, marmurem, drewnem, tworzywami sztucznymi czy metalem.Co umożliwia, tworzenie klasycznych, modernistycznych lub niezwykle luksusowych wnętrz. Staje się to niezaprzeczalnym atutem dla architektów.

Zobacz na: https://salonmarbella.pl/onyx-avana/