akcesoria dla dzieci

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka

Każda dobrze wyposażona wyprawka dla noworodka powinna mieć pieluszki, kocyk, prześcieradło, kaftaniki, śpioszki i czapeczkę. Oprócz tego wszelkie kosmetyki do pielęgnacji, sprzęt do karmienia, łóżeczko, wózek głęboki i wiele innych niezbędnych akcesoriów. Jest to jednak kwestia indywidualna i nie da się jednoznacznie określić co w niej być powinno, a co nie. Można jedynie napisać o wyprawce przykładowej.

Jakie są najważniejsze rzeczy, by wyprawka dla noworodka przydała się już pierwszego dnia?

Jak się okazuje wózek i łóżeczko jest drugorzędną sprawą. Zawsze można dzidziusia położyć do spania na naszym łóżku w kokonie, a na spacer wziąć na ręce. Zresztą, zimą nie tak szybko wyskakujemy z nim na dwór. Niezbędne rzeczy, jakie od pierwszych chwil dziecka w domu musi mieć wyprawka dla noworodka to pieluszki, ubranka i nieuczulająca oliwka do pupci. Pozostałe akcesoria możemy dokupywać z dnia na dzień.

Do kąpieli z pewnością bardzo przydatna będzie wanienka. Noworodek jest tak maleńki, że umycie go w dużej wannie będzie trudne i mało bezpieczne. Trzeba podczas kąpieli pamiętać o kilku rzeczach wydawałoby się oczywistych, jednak pierwsza kąpiel to duże emocje i łatwo „stracić głowę”.

Czy wyprawka dla noworodka powinna zawierać termometr do kąpieli?

Warto, by taki specjalny termometr dla noworodka znalazł się w jego wyprawce. Babcine sprawdzanie „na łokieć” nie zawsze jest idealne. Każdy dorosły ma inną wrażliwość na ciepło skórę i może się okazać, iż woda, którą przygotujemy do kąpieli dla nas będzie w sam raz. Natomiast noworodek poparzy się nią. Termometr wskaże odpowiednią ciepłotę wody i bez obaw będzie można dziecko w takiej wodzie zanurzyć. Jest to jedna z ważniejszych rzeczy, które powinna zawierać wyprawka dla noworodka.

Termometr do kąpieli może nam także posłużyć jako wskaźnik temperatury powietrza w pokoju noworodka. Do sprawdzania ciepłoty ciała będziemy potrzebować innego termometru, przeznaczonego do tego celu.

Jakie akcesoria do paznokci dla noworodka?

Maluszkowi szybko rosną paznokcie. Musimy więc często je skracać, by dzidziuś nie podrapał sobie buzi, a bardzo lubi jej dotykać i ściskać paluszkami. Zatem wyprawka dla dziecka powinna zawierać:
– nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami,
– pilniczek,
– cążki.