towar z Chin

Czy import towarów z Chin jest bezpieczny?

Import towarów z Chin jest obecnie bardzo popularny. W ostatnich latach w Polsce możemy zaobserwować znaczny wzrost importu z państw azjatyckich. Głównie jest to spowodowane tym, że przedsiębiorcy mogą na tym sporo zarobić, ponieważ ceny towarów z Chin są jeszcze znacznie niższe niż te oferowane w Polsce przez rodzimych producentów.

Również jakość chińskich wyrobów stale rośnie, nie są to już te wadliwe produkty, co jeszcze jakiś czas temu.

Import towarów z Chin – kto pomoże?

Import z Azji do Polski nie stanowi już problemu dla firm, ponieważ w ostatnich latach powstało mnóstwo przedsiębiorstw świadczących usługi w kompleksowym załatwianiu importów z każdego miejsca na ziemi. Jest to bardzo duże udogodnienie w szczególności dla nowych, niedoświadczonych importerów, którzy nie mają pojęcia jakie formalności i pozwolenia muszą uzyskać, żeby importować towary.

Dlatego też na początku decydują się na korzystanie z ich usług, chcąc uczynić swój import bezpieczniejszym. Warto bowiem wiedzieć, iż ciągle na rynkach państw azjatyckich funkcjonuje gro naciągaczy i oszustów.

Import samodzielnie czy z pomocą pośrednika?

Import towarów z Chin jest jednym z najlepiej opłacalnych importów i wielu przedsiębiorców chętnie nawiązuje kontakty z kontrahentami azjatyckimi w celu importu towarów. Jeżeli chodzi o firmy, które świadczą usługi w kwestii załatwiania wszelkich formalności to jest ich na tyle dużo w Polsce, że każdy przedsiębiorca, który jest tym zainteresowany, znajdzie w swojej okolicy na pewno kilka takich firm.

Wiele z nich oferuje również w swych usługach dojazd do klienta tak więc nie ma z tym żadnego problemu. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to to, żeby wybrać firmę z kilkuletnim doświadczeniem, która ma na swoim koncie wielu zadowolonych klientów. Import towarów z Chin to dość wielowątkowy temat i tylko osoby znające tę branżę będą wstanie nam udzielić odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące tego zagadnienia.

Na własną rękę organizacja importu może okazać się bardzo czasochłonna i stresująca, dlatego też warto zaufać firmie, która się w tym specjalizuje i profesjonalnie załatwi za nas wszystkie formalności.

Towar z Chin samodzielnie czy z pomocą?

Decydując się na sprowadzenie towaru spoza ue do krajów unii europejskiej trzeba pamiętać i orientować się w przepisach i zagadnieniach, jak na przykład: podatek vat, wewnątrzwspólnotowe nabycie, odprawa celna, konieczność złożenia deklaracji vat ue.

Warto wiedzieć też jakie są oczekiwania urzędu celno skarbowego, agencji celnej. Widać wiec, że jest tego sporo i dla laika i nowicjusza w tym temacie może być to bariera nie do pokonania.

Dlatego właśnie warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy fachowców z tej dziedziny.
Firmy tego typu pomogą w załatwieniu odprawy celnej, należności celnych, podatku vat od importu oraz innych opłat z tytułu importu towarów, wynikających z obowiązujących norm i zgodnie z przepisami na terytorium państwa docelowego oraz terytorium unii europejskiej.
Jeśli więc potrzebujesz pomocy w kompleksowym imporcie lub jedynie dokonania odprawy celnej, a nie czujesz się na silach zrobić tego samodzielnie warto skontaktować się z tego typu firmą.
Import z Chin nie jest wcale taki procy i może czasem warto skorzystać z pomocy w imporcie towarów.
Po szczegóły warto skontaktować się telefoniczni lub napisać na adres e mail.

Dowiedz się więcej: izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski