Kominki powietrzne – poczuj przyjemne ciepło

Listopadowe chłody, czy trzaskający mróz nocą może obezwładniać. Niektórzy ubierają ciepłe skarpety, inni natomiast wybierają metodę na cebulkę – sweter na sweter. Jednak czy nie wolałbyś poczuć się komfortowo przy nastrojowym cieple kominka?

Pomyśl o tym jak zasiadasz po całym dniu pracy w wygodnym fotelu, popijając ulubioną herbatę śmiało wyciągasz zmarznięte stopy i ogrzewasz je przy kojąco trzaskającym ogniu. W końcu możesz sam zaprojektować swoje ognisko domowe.

Funkcjonalne kominki powietrzne

Kominki powietrzne to idealne rozwiązanie dla Ciebie jeśli zależy Ci na funkcji ozdobnej jak i na funkcjonalności samej w sobie. Wybór  znacznie bardziej ekonomiczny niż inne rodzaje kominków, a oszczędności poczujesz już po kilku miesiącach ich używania.

Nawet jeśli nastąpi awaria prądu nie będziesz musiał się martwić o temperaturę w domu. Wkłady kominkowe powietrzne do działania nie potrzebują energii elektrycznej. Ponad to przy tego rodzaju kominkach bardzo szybko poczujesz błogie ciepło w swoim domu.

Źródło: Kominki.Ratur.com.pl – wkłady i kominki powietrzne

 

Jak działają kominki powietrzne?

Wkłady kominkowe powietrzne pobierają powietrze z zewnątrz i w skutek spalania paliwa, czyli drewna, podnoszą temperaturę szyby i frontu, przez co podnosi się temperatura w pomieszczeniu gdzie znajduje się kominek.  Ciepło może być rozprowadzone do innych pomieszczeń w domu na dwa sposoby.

Poprzez grawitacyjny obieg powietrza, zwanym potocznie efektem kominowym , który jest niczym innym jak zjawiskiem fizycznym przepływania cieplejszego powietrza z dołu do góry.  Drugim sposobem na dogrzanie pozostałych obszarów w domu jest system dystrybucji gorącego powietrza.

Przy wyborze drugiego systemu rozprowadzania ciepła warto zastanowić się już na początku budowy domu. Istotne w tym przypadku będzie szczegółowe zaplanowanie sieci dystrybucji ciepłego powietrza, planując jak najkrótsze drogi kanałowe.

Korzyści z posiadania kominka

Bez względu na to jaki system wybierzesz, pomyśl o korzyściach wynikających z posiadania kominka. Palenisko zawsze podnosi prestiż lokalizacji i jest prawdziwą ozdobą salonu. Wspomnienia Twojej rodziny ze wspólnych chwil spędzonych przy kominku są bezcenne, a sam kominek wykorzystujący wkłady kominkowe powietrzne jest rozwiązaniem relatywnie tańszym niż inne warianty.