Nici krawieckie

Jak wybrać odpowiednie nici krawieckie?

Przygoda z krawiectwem

Szukając profesjonalnych nici do szycia warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Jak się okazuje, nici krawieckie wykonywane są z różnych materiałów. Warto wiedzieć, że występują bawełniane, lniane, syntetyczne, jedwabne, wiskozowe, a także mieszanki – np. 30% bawełny i 70% poliestru.

Szeroki asortyment sklepu krawieckiego

Jak widać do wyboru jest kilka rodzajów nici krawieckich, które można dopasować do rodzaju tkaniny, z jakiej będzie szyte dane ubranie. Pozwoli to na osiągnięcie bardzo dobrych efektów z przygotowywania bluzki, spodni czy innej części garderoby.

Na pewno każdy będzie zadowolony z efektów końcowych. W końcu dobrze dobrane nici zagwarantują trwałość tkaniny i sprawią, że ubranie będzie można nosić bez żadnych problemów.

Grubość nici do szycia

Warto także wiedzieć, że nici mogą mieć różna grubość. Dzięki temu, gdy ma się wyjątkowo delikatną tkaninę, można będzie dobrać bardzo cieniutkie nici do szycia, które nie będą na niej widoczne. Na pewno pozwoli to uzyskać bardzo dobre efekty wizualne.

Nici mogą mieć także zróżnicowane wykończenie. Może być ono matowe, nabłyszczane, merceryzowane, rdzeniowe. Ponadto zróżnicowana jest także ilość skrętów, jakie przy nich występują.

Jak zacząć szyć?

Na pewno dzięki tak szerokiemu wyborowi i zróżnicowaniu, krawiec może wybierać i przebierać wśród nici w taki sposób, aby dobrać właściwe, odpowiednio dopasowane do rodzaju ubrania, jakie będzie szył. Pozwoli to na osiągnięcia bardzo dobrych efektów, z których każdy będzie mógł być zadowolony, a w szczególności profesjonalista, jakim jest krawiec.

Nici krawieckie oraz inne akcesoria do szycia znajdziesz w sklepie: https://flek.pl/71/krawieckie