Wyjątkowe miejsce – Auschwitz-Birkenau Tour

Każdy powinien tam być

Muzeum Auschwitz, które znajduje się w Oświęcimiu jest jak najbardziej wyjątkowym miejscem na skalę światową. Jest wstrząsającym, a jednocześnie namacalnym dowodem na ludobójstwo, które przeprowadziła Trzecia Rzesza w trakcie II wojny światowej.

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau da możliwość zobaczenia, w jakich tragicznych warunkach musieli walczyć o przetrwanie ludzie oraz gdzie ginęli, zagazowani.

 

Tłumy turystów z całego Świata

Miejsce to znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Od lat jest odwiedzane przez tłumy turystów z całego świata, które chcą na własne oczy zobaczyć to, co działo się podczas II wojny światowej. Ta niechlubna historia doprowadziła do śmierci milionów ludzi różnych nacji.

Miejsce to odwiedzają także byli obozowicze, a także osoby, którym udało się przeżyć II wojnę światową.  W krajach takich jak Izrael czy Niemcy wyjazd do Auschwitz stanowi niemal obowiązek dla każdego młodego człowieka.

Tragedia człowieka

Ma to zagwarantować, że mieszkańcy tych państw zobaczą tę tragedię na własne oczy i być może uda się ustrzec świat przed kolejnymi zagładami tego typu. W 1947 roku na terenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau powstało muzeum. Ściana Śmierci, rampa kolejowa czy brama ze słynnym napisem „Arbeit mach frei” stały się wkrótce znane na cały świat i dziś są symbolem ludobójstwa, a także skutków rządzenia światem przez jednego, szalonego człowieka, który chciał wcielić w życie swoje idee koszem życia milionów.

Przyjeżdżając tu można na własne oczy zobaczyć tragedię, jaka wydarzyła się nie tak dawno temu. Na pewno każdy choć raz powinien udać się do tego miejsca, aby zobaczyć historie z bliska.