Długie spodnie militarne na każdą pogodę.

Moda militarna

Spodnie długie są najczęściej stosowanym fasonem w militariach. Wynika to z lepszej ochrony zewnętrznej warstwy ciała, czyli skóry, przed bezpośrednim oddziaływaniem na nie różnego rodzaju czynników mechanicznych, takich jak gałęzie.

Militarne ubrania ochronne

Dzięki tej osłonie w postaci ubrania okrywającego całe ciało, nawet jeśli przechodzi się przez zarośla, w których są też kłujące czy drapiące rośliny, nie podrażnia się i nie przecina skóry. Same długie spodnie taktyczne są za to w zupełności odpowiednią ochroną przed tym.

Ciało pozostaje więc w znacznie lepszej kondycji, nie pozostają na nim nie tylko nieestetyczne ślady, lecz także dużo lepsze jest samopoczucie.

Spodnie militarne w każdym rozmiarze

Wszystkie długie spodnie militarne nie są jednak takie same. W zależności od pory roku, a więc temperatury i warunków atmosferycznych, mogą one być wykonane z różnego materiału. W porze letniej, kiedy mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, spodnie powinny być bardziej przewiewne, wykonane ze stosunkowo lekkiego materiału, dającego odrobinę chłodu dla ciała.

Zupełnie inaczej jest jednak zimą, kiedy temperatury są znacznie niższe. Spodnie muszą wtedy zatrzymywać ciepło ciała, stanowiąc izolację termiczną, i same w sobie dodawać ciepła. Nie mogą jednak fizycznie być za ciężkie.