Diagnostyka w stomatologii – Pracownia RTG

Dodatkowe badania w pracowni RTG

Często problemy z uzębieniem wymagają jedynie zaleczenia niewielkich ubytków. Aby jednak stomatolog mógł stwierdzić, czy tak jest w naszym przypadku, powinien zlecić szereg dodatkowych badań. Wykonuje je pracownia RTG we Wrocławiu, która będzie w stanie przygotować badania RTG zębów.

Jama ustna

Będą to badania pokazujące zarówno konkretne zęby, jak i całą jamę ustną. Wszystko zależy od tego, co stomatolog chce zobaczyć i jakie badanie będzie dla niego bardziej pomocne. Dzięki RTG zębów leczenie odbywa się bardziej precyzyjny sposób. Nastawione jest na wyleczenie pacjenta jak najszybciej, a nie błądzenie po omacku. Dzięki temu pacjent może być w pełni zadowolony z efektów leczenia.

RTG zębów

Może mieć pewność, że zajmuje się nim fachowiec, który dokładnie wie co robi i wie jak postępować, ponieważ widział dokładnie naszą jamę ustną. A to jest podstawa podejmowania jakichkolwiek działań. RTG zębów jest niezastąpione jeśli uzębienie pacjenta wyróżnia się pewnymi anomaliami. Niektórych jednak nie widać gołym okiem.

Dlatego właśnie są pracownie RTG, które wykonują profesjonalne badania wspomagające pracę lekarzy. Dzięki temu dentysta może podjąć najbardziej trafne decyzje, a pacjent uzyskuje pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone we właściwy sposób.