Jak wykorzystać stare deski?

Stare deski – co z nimi zrobić?

Większość z nas nie ma starych desek i oczywiście nikogo to nie dziwi, bo przecież nie każdy ma jakiś stary dom do rozbiórki czy choćby stodołę. Mimo wszystko zdarzają się tacy, co są tymi szczęściarzami, choć im akurat wydaje się inaczej.

Dla wielu jest to problem i można to zrozumieć. Jednakże w tym kontekście nie należy tego rozpatrywać. Należy raczej zastanowić się nad tym, do czego można ich użyć, bo na pewno możliwości jest tutaj sporo. Jak w związku z tym wykorzystać stare deski?

Sposoby na pozbycie się desek

W pierwszej kolejności wspomnijmy tutaj o tym, że można napalić nimi w piecu i bez wątpienia jest to rozwiązanie najprostsze i bardzo praktyczne. Desek nie będziemy mieli na podwórku, a więc nie będą one ich zagracać, a dodatkowo w domu będziemy mieli ciepło. Jednakże nie jest to rozwiązanie jedyne. Wszak można je przecież wykorzystać na jakąś budowlę i nikt nie mówi tutaj od razu o budowaniu nowego domu.

Oczywiście taka możliwość istnieje, ale nie da się ukryć, że pociąga za sobą także i spore koszta. Dlatego też z tym lepiej się wstrzymać. Niemniej jednak na pewno o wiele taniej będzie wybudować jakąś altankę, czy ze starych drewnianych beli stworzyć ławeczkę lub huśtawkę. Jak zatem widzicie, stare deski mają, a w zasadzie mogą mieć naprawdę spore zastosowanie.

Zarób na starych deskach

Jeśli natomiast nie macie zacięcia do majsterkowania i nie chcecie ich też spalić, to zawsze stare deski można jeszcze sprzedać. Zrobicie to w jednym z bardzo licznych na terenie naszego kraju skupów starego drewna. Wówczas nagrodzeni za ten krok dostaniecie nagrodę finansową. A co Wy zrobicie ze swoimi starymi deskami?