Umowa kupna sprzedaży pojazdu – Na co uważać!?

Sprzedaż samochodu – jaka umowa?

Umowy i pisma sporządzane są na różne okazje. Jedną z możliwości do sporządzenia takiego pisma jest umowa kupna sprzedaży pojazdu takiego jak samochód. W Polsce najczęściej kupuje się auta z drugiej ręki, ale należy pamiętać, żeby samochód używany kupować z głową.

Niekorzystna umowa kupna sprzedaży auta

Często może się zdarzyć, że damy się nabić w butelkę nieuczciwemu sprzedawcy. Co należy zrobić, aby ostatecznie nie zostać oszukanym? Wystarczy zastosować się do kilku istotnych wskazówek. Należy pamiętać o tym, że na naszym rynku królują marki niemieckie a czołowe miejsca wśród samochodów używanych zajmuje Volkswagen oraz Audi.

Wytyczne w umowie

Warto zaznaczyć, że jeszcze kilka lat temu największe zainteresowanie dotyczyło samochodów w cenie około 5 tys. zł. Najczęściej kupujemy auta używane od pośredników i jak pokazują statystyki, niestety często możemy trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Warto zatem aby umowa kupna sprzedaży pojazdu była dobrze sporządzona i przygotowana z niezbędnymi wytycznymi, ponieważ aktualnie nawet w autoryzowanym komisie można zostać oszukanym.

Najczęściej spotykam sposobem na oszukanie kupującego jest podkręcanie licznika i zatajanie wad technicznych pojazdu. Dlatego też warto przed zakupem używanego auta dobrze się do tego przygotować i zabezpieczyć.