Metody połowów

Łowienie ryb z gruntu

Gruntowe łowienie ryb to dość popularna metoda, z której korzysta większość wędkarzy. Jest ona bardzo prosta, polega na podaniu samej przynęty na dno rzeki lub innego łowiska. Jest to metoda bardzo skuteczna zwłaszcza, gdy posiadamy w swoim składzie różne sygnalizatory wędkarskie, które pozwolą nam odczytać brania ryb.

Sygnalizatory wędkarskie mogą być w postaci dzwonka, który należy zawiesić na szczytówce wędki, która drgając komunikuje nam właśnie za pomocą dzwonka fakt, że ryba bierze i należy chwycić za kij.

Często stosujemy również sygnalizatory wędkarskie, które zawieszamy bezpośrednio na żyłce pomiędzy przelotkami. W czasie, gdy ryba bierze, bombka sygnalizacyjna unosi się ku górze wraz ze wzrostem napięcia żyłki. Oczywiście technika wędkarska idzie z postępem. W tym celu weszły na rynek bardziej nowoczesne sygnalizatory wędkarskie zwane elektronicznymi sygnalizatorami brań.

Popularność sygnalizatorów brań

Są one bardzo popularne, gdyż oprócz sygnalizowania mogą posłużyć nam również jako podpórka do wędki, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Kiedy ryba bierze, wyraźnie słyszymy głośny i intensywny sygnał dźwiękowy.

Sygnalizatory wędkarskie w zależności od tego w co są wyposażone, kosztują dość sporo, jednak dobry wędkarz nie patrzy na pieniądze jeśli w grę wchodzi łowienie zwłaszcza wielkich okazów ryb. I tak ceny wahają się w granicach między 100 złotych, kończywszy na 200 złotych.

Jednak te najprostsze dostaniemy na Allegro nawet za 7 złotych, wszystko zależy od tego, jakim to ma być sygnalizator. Wiadome jest, że ten elektroniczny będzie nieco droższy, gdyż posiada więcej bajerów i udogodnień.

Drogi sprzęt wędkarski

Uważam jednak, że lepiej zakupić ten trochę droższy, który posłuży nam na lata, niżeli ten najzwyklejszy i najtańszy, który nie posłuży nam zbyt długo, ponieważ te proste sygnalizatory nie są zbytnio wytrzymałe. Istnieją również sygnalizatory wędkarskie, które posiadają centralkę. Taki sygnalizator możemy śmiało wykonać sami, w zaciszu własnego mieszkania. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych kosztów.