Na co zwrócić uwagę gdy chcemy rozpocząć handel z chińską firmą?

Kontrola towaru w Chinach ma na celu ustalenie, jakości towaru, zgodnie z przyjętymi normami. Normy te uzależnione są od polityki państwa, a także od przyjętej polityki przedsiębiorstwa. Chiny ze względu na ogromny rynek wewnętrzny i zewnętrzny posiadają ogromne ilości towarów, które poddawane są kontroli.

Co  ściągać z Chin?

Tak wiele produktów, i ich rodzajów wymaga ogromnej ilości metod kontroli towarów. W zależności od produktu proces kontroli różni stopień złożoności, czas, który musimy poświęcić na realizację procesu kontroli oraz co oczywiste kosztami. Stopień złożoności ma ogromne znaczenie dla przyjętych metod.

Niska jakość produktu

Zazwyczaj, bowiem są to produkty, istotne dla naszego zdrowia, albo bardzo drogie. Wymagają, zatem ostrożnej i dokładnej kontroli, która jest bardzo rygorystyczna. Musi ona zawierać wiele skomplikowanych procedur, które nie odbiegają od przyjętych wzorców. Producent nie może, zatem pozwolić sobie nawet na małą pomyłkę.

Dobre produkty z Chin

Mogłoby to oznaczać ogromne koszty dla producenta oraz utratę zaufanie dla marki. W przypadku mniej złożonych produktów, normy te nie są tak ściśle określone, zazwyczaj, bowiem tanie towary kojarzone są z niską, jakością, zwłaszcza, jeżeli chodzi o produkty chińskie. Kontrola towarów posiada jednak wiele pozytywnych cech, które niosą za sobą pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, marki, produktu.

Kontrola towaru to również forma ochrony początkowej, jakości, jakości jaką chciało uzyskać przedsiębiorstwo. Towary muszą być, bowiem chronione z każdej strony zarówno instytucjonalnej jak i przez samo przedsiębiorstwo.